Emlak Haberleri Mobil
"6 Milyon Konut Oturulmayacak Durumda"Sur yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da belirtti..

 

Gayrimenkul sektörünün oldukça kazandıran bir sektör olduğunu ve daha uzun bir süre kazandıracağını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut fiyatlarında Mart ayı sonrasında artış olabileceğini söyledi.
 
Konut yatırımlarının son 10 yıldır her şeyden daha çok para kazandırdığının altını çizen Altan Elmas, 20 yıl daka konut yatırımının kazandıracağını belirtti. Sur Yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını da belirten Altan Elmas, gayrimenkul sertifikasının önemli bir enstrüman olduğunu düşündüğünü, sertifikanın  sektörünün ileriye dönük gücünü artıracak, talebi yükseltecek bir zemin oluşturacağını ifade etti.
 
Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Altan Elmas, yılda en fazla 300 bin konutun yıkılıp yapılabildiğini, henüz 300 bine erişemediklerini belirtti.