Emlak Haberleri Mobil
Antalya'da Yeni Katlı Otoparklar İnşa EdiliyorAntalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe tarafından hazırlanan katlı otopark projelerinden ikisi 531 araç kapasiteli olarak planlandı..

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezindeki trafik sıkışıklığını ve otopark problemini özmek amacıyla  katlı otopark projeleri hayata geçirilmeye devam ediliyor. Söz konsuu katrlı otopark projelerini ise belediye şirketi ANTEPE hazırlıyor. Bu kapsamda, hazırlanan katlı otoparkların ikisi, Şarampol Caddesi'nde hayata geçirilecek. Kentsel tasarım çalışması kapsamında inşa edilecek olan katlı otopark projesi caddeyi dünyanın en güzel alışveriş caddelerinden birine dönüştürecek.
 
Ayrıca proje kapsamında oluşacak yeni araç yoğunluğu göz önünde bulundurularak 620. Sokak ve Eski Şarampol Caddesi üzerine katlı otopark ve yer altı otoparkı inşa edilecek.
 
620. Sokak üzerinde hayata geçirlecek olan Şarampol Yeraltı Otoparkı 307 araç kapasiteli olacak ve 4 kat bodrumdan meydana gelip üst kısmında ise park yapılacak. Eski Şarampol Caddesi üzerinde inşa edilecek olan kıatlı otopark ise 224 araç kapasiteli olacak.